Fiyatı Düşünce Haber Ver
Çiğ Fındık İçi 250 Gr

X
Bu ürüne özel %9 indirim

Çiğ Fındık İçi 250 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1003-2

Bu ürün geçici olarak temin edilmiyor.

Süper Hızlı Gönderi
750 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

ÇİĞ FINDIK İÇİ

 

Fındık Nedir?

Fındık dünyada oldukça kullanılan bir besindir. Fındığın yaprakları ilkbahar ayında açmaya başlar. Fındık kışların ılık geçtiği nemli ve humuslu toprakları sever. Yıllık 1000-2000 mm arasında yağış miktarı fındık için yeterlidir. Fındık soğuk havalarda zarar gördüğünden soğuk iklimlerde yetiştirilmeye uygun değildir. 2 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda zarar görebilir. Don olayları fındığın kalitesini ve miktarını düşürür.

Dünyada fındık için en iyi yetiştirme koşullarının bulunduğu yer Doğu Karadeniz bölgesidir. Trabzon, Giresun ve Ordu illeri, Türkiye’de fındık yetiştiriciliğinde başı çeken illerdir. Türkiye’de yetişen fındığın yüzde 80’lik bölümü Karadeniz bölgesinde yetişir. Trabzon, Giresun ve Ordu’dan sonra en çok fındık yetişen şehirler Sakarya, Bartın ve Zonguldak şehirleridir. Türkiye fındık üretiminde dünya lideri konumundadır. Dünyada fındık ihtiyacının yaklaşık %65’lik miktarını Türkiye karşılar. Aynı zamanda lezzet açısından da Türkiye fındık üretiminde bir numaradır.

Türkiye’de yetişen fındıkların randımanı en iyi seviyededir. Randıman, fındığın nemlilik oranının, yağını ve kalitesini ölçerken kullanılır. Fındığın nemsiz ve çok yağlı oluşu fındığın kaliteli olduğunu gösterir. Randıman oranı için en yüksek rakam 55’tir. Giresun bölgesinde yetişen fındıkların randımanları 53 ile 55 arasında değişiklik gösterir.

Fındık Çeşitleri Nelerdir? 

Fındık çeşitleri, yuvarlak fındık, badem fındık ve sivri fındık olmak üzere üç grupta incelenir. Bu gruplara dahil olan fındıklar da kendi içerisinde ayrılır. 

1.      Yuvarlak Fındık Çeşitleri

·        Foşa Fındığı

·        Tombul Fındık

·        Palaz Fındık

·        Kan Fındığı

·        Cavcava Fındığı

·        Kalınkara Fındık

·        Çakıldak Fındık

·        Uzunmusa Fındığı

·        Kargalak Fındık

·        Mincane Fındığı

2.      Badem Fındık Çeşitleri

·        Yuvarlak Badem Fındığı

·        Değirmendere Fındığı

·        Yassı Badem Fındığı

3.      Sivri Fındık Çeşitleri

·        Sivri Fındık

·        Acı Fındık

·        İncekara Fındık

Fındığın Faydaları

·        Fındık içerisinde bulundurduğu doymamış yağlar sayesinde kalp ve damar sağlığını korur ve kalp krizi riskini azaltır. İçerisinde bulundurduğu Omega 3 sayesinde damarları korur ve kan akışını düzeltir.

·        Fındık cildi de koruyarak yaşlanmanın önüne geçer.

·        Fındık rejim yaparken de kullanılabilir. Zira bir avuç fındığın doyurucu etkisi vardır.

·        Fındık cinsel gücü arttırır.

·        Fındık lif açısından güçlü olduğu için sindirim sistemini düzenler ve kabızlık gibi sorunların önüne geçer.


MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

+90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade

*Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için SÜRÜM ŞEKERCİSİ - Kuruyemiş , Çikolata ve Lokum (surumsekercisi.com.tr) 'dan yapmış olduğunuz bütün alışverişler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ürünlerimizi doğal ve güvenilir koruyuculu ambalajlarda gönderimini sağlamaktayız.

Kargoda herhangi bir problem yaşandığı takdirde bizimle 5 (beş) gün içinde iletişime geçebilir ve ürünlerimizin değişimini sağlayabilirsiniz.

*Siparişlerinizi Hesabım/İade (Taleplerim) bölümünden hatalı gördüğünüz siparişler hakkında iptal ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

*Ürünlerinizden kaynaklı yaşanan problemlerde bizimle +90 532 442 1926 veya info@surumsekercisi.com.tr adresinden de bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreci ise bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Hafta içi saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

*Cuma saat 14:00’ten ve Cumartesi, Pazar günleri vermiş olduğunuz tüm siparişler, Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir. Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmalarına teslim edilir.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

*Siparişlerinizin ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, kampanya dönemlerinde kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden teslimatların gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SÜRÜM ŞEKERCİSİ BÜSAN PREMİUM

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİİ YUNTES PLAZA KOSGEB CAD. NO:17/A Karatay / KONYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* Cayma hakkının kullanılması, baskılı ve kişiye özel ürünlerde geçerli değildir.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.