Fiyatı Düşünce Haber Ver
Kabak Çekirdeği Çiğ 250 Gr

X
Bu ürüne özel %9 indirim

Kabak Çekirdeği Çiğ 250 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1020-2

Bu ürün geçici olarak temin edilmiyor.

Süper Hızlı Gönderi
750 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

Kabak  Çekirdeği

 

Kabak çekirdekleri bal kabağının içindeki sarımsı-beyaz kabuklardaki yassı ve koyu yeşil çekirdekleridir. Bu çekirdeklerin yumuşak, çiğnenebilir bir yapısı vardır. Dolayısıyla tüketilmeden önce fırınlanmaktadırlar.

 

Kabak Çekirdeğinin Besin Değerleri 

Kabak çekirdekleri sayısız antioksidan madde içermenin yanı sıra sağlığa faydalı pek çok fitosterol barındırmaktadır. Kabak çekirdekleri fosfor, magnezyum,bakır bakımından zengin olmakla birlikte demir,çinko gibi mineraller ve hatta protein bakımından da çok iyi birer besindir.

  

Diyabetten Mantar Tedavisine Kadar Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeklerinin diyabetin önlenmesi ve tedavisine katkıları konusundaki çalışmalar henüz tamamlanmamış olsa da laboratuvar çalışmaları bu çekirdeklerin insülin salınımının düzenlenmesi ve diyabetin börek üzerindeki bazı olumsuz etkilerinin önlenmesinde rol oynadığını göstermektedir. 

Kabak çekirdeği özü ve yağının uzun zamandır mantar önleyici, antiviral gibi pek çok alanda mikrop önleyici olarak kullanıldığı bilinen bir gerçektir.Yapılan araştırmalar kabak çekirdeğine özgü bazı proteinlerin bu etkinin mikrop önleyici etkiyi sağladığını göstermektedir. 

 

Kabak Çekirdeğini Satın Alırken ve Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Kabak çekirdekleri önceden paketlenmiş veya açık olmak üzere satışa sunulmaktadır. Açık satın alınan her üründe yapılması gerektiği gibi, kabak çekirdeklerin bulunduğu kutuların da üzerlerinin kapalı olması şarttır. İster önceden paketlenmiş ister kiloyla alışveriş yapıyor olun, üründe herhangi bir nemlenmiş,böceklenmiş veya buruşmuş olmamasına dikkat edilmelidir. Çekirdeklerin küflenmiş veya bayatlamış olup olmadıklarını kontrol etmek için koklamak da iyi bir yöntemdir. 

Kabak Çekirdekleri hava almayan kutularda ve buzdolabında bir veya iki ay boyunca tazeliklerini korumaktadırler. 

Satın alım öncesinde fiziksel kontrol yapılamayan online alışverişlerde ise ilgili mağazadan sipariş verirken satış hacmi yüksek olanın tercih edilmesi her daim taze ürün bulundurduğuna dair bir gösterge olarak dikkate alınabilir.

Bunca faydası bulunan ay çekirdeğini satın alırken sadece fiyatına bakıp uygun fiyatlısını seçmek sağlığa zararlı ürünlerin tüketilmesine yol açabilir. Siz siz olun, sağlığınızdan ödün vermeyin.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

+90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade

*Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için SÜRÜM ŞEKERCİSİ - Kuruyemiş , Çikolata ve Lokum (surumsekercisi.com.tr) 'dan yapmış olduğunuz bütün alışverişler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ürünlerimizi doğal ve güvenilir koruyuculu ambalajlarda gönderimini sağlamaktayız.

Kargoda herhangi bir problem yaşandığı takdirde bizimle 5 (beş) gün içinde iletişime geçebilir ve ürünlerimizin değişimini sağlayabilirsiniz.

*Siparişlerinizi Hesabım/İade (Taleplerim) bölümünden hatalı gördüğünüz siparişler hakkında iptal ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

*Ürünlerinizden kaynaklı yaşanan problemlerde bizimle +90 532 442 1926 veya info@surumsekercisi.com.tr adresinden de bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreci ise bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Hafta içi saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

*Cuma saat 14:00’ten ve Cumartesi, Pazar günleri vermiş olduğunuz tüm siparişler, Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir. Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmalarına teslim edilir.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

*Siparişlerinizin ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, kampanya dönemlerinde kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden teslimatların gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SÜRÜM ŞEKERCİSİ BÜSAN PREMİUM

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİİ YUNTES PLAZA KOSGEB CAD. NO:17/A Karatay / KONYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* Cayma hakkının kullanılması, baskılı ve kişiye özel ürünlerde geçerli değildir.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.