Fiyatı Düşünce Haber Ver
Kabuklu Ceviz Yerli 250 Gr

X
Bu ürüne özel %9 indirim

Kabuklu Ceviz Yerli 250 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1008-2

Bu ürün geçici olarak temin edilmiyor.

Süper Hızlı Gönderi
750 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

Yerli Ceviz 

 

 Ceviz ağacı, boyu 25 metreye kadar çıkabilen bir ağaçtır. Cevizler yaz aylarının sonuna doğru istenilen olgunluğa erişirler. Cevizler ilk yetişirken çevreleri yeşil bir tabakayla kaplıdır. Bu tabaka daha sonra kuruyarak dökülür ve bildiğimiz ceviz halini alır. Bu aşamaya geldiğinde, cevizler toplanılabilir hale gelmiş olur.

 Ceviz ağaçları aşırı sıcakları ve aşırı soğukları sevmez. Bu nedenle ılıman iklim kuşaklarında yetiştirilmeye daha elverişlidir.

 

Türkiye’de Ceviz Üretimi

 

 Türkiye’de meyve veren ve vermeyen 9 milyon civarında ceviz ağacı olduğu bilinmektedir. Türkiye’de yıllık ceviz üretimi 178.142 ton oranındadır. Son yıllarda ülkemizde cevize olan talep bir hayli arttığından buna bağlı olarak ceviz ağacı dikme faaliyetleri de hız kazanmıştır.

 Ceviz yetiştirmek için son derece iyi bir yer olan ülkemizde maalesef yeterli seviyede bir ceviz üretimi söz konusu değildir. İhracat oranı yeterli olmadığı gibi, ürettiğimiz cevizlerde iç piyasanın ihtiyacını da karşılayamamaktayız. Bu kötü koşulları yenebilmek için, ceviz üretimi devlet ve özel sektör tarafından teşvik edilmektedir. Özel sektör ceviz yetiştiriciliğine bu nedenle hız vermiştir.

 Ceviz yetiştiriciliğinde en büyük sıkıntı, dikilen ağaçlardan verim alınamamasıdır. Bunun da en büyük sebebi, bilgisiz bir biçimde hareket edilmesinden ileri gelir. Farklı iklim şartlarında hangi türün yetişebileceği bilinmeden ve deney yapılmadan hareket edildiğinden, ceviz ağaçlarının meyve verememesi gibi sıkıntılar ortaya çıkmıştır.

 Cevizin Faydaları 

·         Ceviz oldukça önemli bir enerji kaynağıdır. İçerisinde bulundurduğu mineraller ve antioksidanlar ile vücut sağlığının korunmasında önemli bir pay sahibidir.

·         Cevizin düzenli olarak tüketilmesi, kolesterolün düşürülmesinde yardımcı olacaktır. Kolesterolün düşürülmesi, kalp ve damar hastalıklarının oluşmasını önleyici etkiye sahiptir.

·         Cevizin beyin üzerindeki olumlu etkileri de uzmanlar tarafından ortaya konulmuştur. Ceviz beyne oldukça faydalıdır ve buna bağlı olarak Alzheimer hastalığının da önüne geçtiği bilinir.

·         Cevizin faydaları saymakla bitmemektedir. Her gün bir avuç ceviz, kişinin günlük omega-3 yağ asidi ihtiyacının %90’ını karşılamasını sağlayacak besin değerlerine sahiptir. Ek olarak melatonin ellagik asit ve E vitamini içeren ceviz, her gün belirli oranlarda yenildiğinde kişinin sağlığına olumlu etkileri olan bir besindir.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

+90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade

*Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için SÜRÜM ŞEKERCİSİ - Kuruyemiş , Çikolata ve Lokum (surumsekercisi.com.tr) 'dan yapmış olduğunuz bütün alışverişler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ürünlerimizi doğal ve güvenilir koruyuculu ambalajlarda gönderimini sağlamaktayız.

Kargoda herhangi bir problem yaşandığı takdirde bizimle 5 (beş) gün içinde iletişime geçebilir ve ürünlerimizin değişimini sağlayabilirsiniz.

*Siparişlerinizi Hesabım/İade (Taleplerim) bölümünden hatalı gördüğünüz siparişler hakkında iptal ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

*Ürünlerinizden kaynaklı yaşanan problemlerde bizimle +90 532 442 1926 veya info@surumsekercisi.com.tr adresinden de bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreci ise bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Hafta içi saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

*Cuma saat 14:00’ten ve Cumartesi, Pazar günleri vermiş olduğunuz tüm siparişler, Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir. Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmalarına teslim edilir.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

*Siparişlerinizin ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, kampanya dönemlerinde kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden teslimatların gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SÜRÜM ŞEKERCİSİ BÜSAN PREMİUM

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİİ YUNTES PLAZA KOSGEB CAD. NO:17/A Karatay / KONYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* Cayma hakkının kullanılması, baskılı ve kişiye özel ürünlerde geçerli değildir.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.