Fiyatı Düşünce Haber Ver
Keçimen Üzüm 250 Gr

X
Bu ürüne özel %21 indirim

Keçimen Üzüm 250 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1045
11,50 ₺ yerine Sepette 9,50 ₺
-
+
Süper Hızlı Gönderi
75₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

Keçimen Üzüm

 

Aynı Gün Kargo

     

   Dünyadaki en yaygın kültür bitkilerinden biri olan, üzüm bileşenleri bakımından, tüketimi en çok tercih edilen besin türleri içerisinde yer almaktadır. B1 ve B2 vitaminleri açısından zengindir ve çeşitli mineral maddeler, içerisinde bulunmaktadır. Ekşi Kara diye adlandırılan keçimen üzümü, ülkemizde sadece Konya’nın Hadim ilçesi Aladağ nahiyesinde ve Karaman’da yetiştirilir

 

Keçimen Üzümün Faydaları Nelerdir?

 

B1 ve B2 vitaminleri ve ayrıca çeşitli mineral maddeler açısından zengindir.

     Kötü kolesterolün dengelenmesinde ve kolesterolün düşürülmesinde etken bir rol oynamaktadır. Kansızlık hastalığına iyi geldiği, çok eski zamanlardan beri bilinmektedir ve iyi bir besin kaynağı olan keçimen üzüm iyi bir enerji kaynağıdır. Özellikle deri ve saç beslenmelerinde ve iltihaplı ateşli hastalıkların önlenmesinde etkili rol oynamaktadır.

     Bedensel gelişim için de önemli bir etkiye sahiptir. Karaciğer hastalarının da yararlandığı tıbben tespit edilmiştir. Bununla birlikte madensel tuz eksiklikleri olan ya da böbrek hastalığı çeken hastalarda, keçimen üzümü tercih etmektedir. Karbonhidrat ve protein kaynağı olan keçimen üzüm, fosfat ve kalsiyum açısından da zengindir. Aynı zamanda A, B, B2, B6 ve C vitaminlerini de içerir Vücutta, kalsiyum gereksiniminin %18 ini sağlamaktadır. Demir eksikliğinin ise, üçte birini karşılamasının yanı sıra, kolay sentezlenebilen bir besin türüdür. Şeker içermesi nedeni ile de, doğal bir enerji kaynağıdır. Keçimen üzüm aynı zamanda yüksek su içeriğine de sahip bir meyvedir. Üzümün 100 gramında 71 kalori bulunmaktadır.

     Migren rahatsızlığı çeken hastalarında, günde belirli bir oranda keçimen üzüm tüketmeleri, migren sıklığını azaltmaktadır. Ayrıca birçok kanser hastalığına da iyi gelen keçimen üzümz meme kanserinin oluşumunu da engellemektedir. Bununla birlikte kabızlık ve basur sorunlarına da hızlı bir etki göstermektedir. Antioksidan içerdiği için kan değerlerinin normal seviyede seyretmesine neden olur. Kanda biriken üreyi de temizler ve aynı zamanda akciğerlerde ki nem oranını arttırarak kişinin çok daha kolay nefes almasını sağlar. Bu sayede, astımın tedavisinde de önemli bir rol oynamaktadır. Vücutta ve kanda biriken toksinlerin atılmasına da fayda sağlamaktadır. Yorgunluk ve halsizlik hissini gidermeye de yardımcı olmaktadır. Özellikle, çocuklarımız da rastlanan konsantrasyon bozuklukları ve konulara odaklanamamalarında ki nedenleri, keçimen üzümünün tüketimi sayesinde azaltılmaktadır. Ayrıca, keçimen üzümün idrar söktürücü bir özelliği de vardır. Sedef ve egzama hastalıklarında da iyi geldiği bilinmektedir. Öksürme, tıkanıklık gibi rahatsızlıkları olan kişilerin alerjik reaksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur.

Muhafaza şartları: Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Güneş ışığı ile doğrudan temasta bırakmayınız.

Saklama koşulları: Mamullerimizin hiçbirinde Alkol, Domuz Yağı ve katkıları yoktur. Serin (+18/+22 C’de ) kuru yerde muhafaza ediniz. Buzdolabına koymayınız.
Teslimat Bilgileri: Hafta içi saat 14.00’e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

   

Cumartesi Ve Pazar Verilen Siparişler Pazartesi Kargoya Verilir.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade