Fiyatı Düşünce Haber Ver
Sarı Leblebi Tuzlu 250 Gr

X
Bu ürüne özel %7 indirim

Sarı Leblebi Tuzlu 250 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1025-2

Bu ürün geçici olarak temin edilmiyor.

Süper Hızlı Gönderi
750 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

Sarı Leblebi

 

Leblebi, ülkemizde en çok tüketilen kuruyemişler arasında başı çeker. Leblebi aslında kavrulmuş nohuttan ibarettir. Özellikle kavrulan nohutlar, kavrulduktan sonra bildiğimiz leblebi haline gelir.

 Leblebi oldukça farklı türü bulunan bir çerezdir. Leblebi Ortadoğu ve Asya bölgesinde oldukça sık biçimde tüketilmektedir. Şekerli, çikolatalı v.b. gibi birçok farklı çeşidi bulunan Leblebi, bu şekilde her kitleye ulaşmıştır.

 Ülkemizde en çok tüketilen türler, klasik sarı leblebi, beyaz leblebi ve leblebi şekeridir. Sarı leblebi en çok tüketilen leblebi türüdür. Beyaz leblebi, sarı leblebiden sonra en çok tüketilen leblebi olma özelliğine sahiptir. Beyaz leblebi, sarı leblebiye nazaran daha sert bir yapıdadır ve tuz oranı daha düşüktür.

 Leblebi konusunda en çok tanınan yer hiç şüphesiz Çorum’dur. Çorum leblebisi en güzel hazırlanan ve en çok çeşidin bulunduğu kentimizdir. Bu nedenle Çorum leblebisi özellikle tercih edilir.

 

 Leblebi Türleri

 

 Leblebi türleri bir hayli fazladır. Aslında leblebi çeşitleri, şehirden şehre farklılık gösterir. En çok tüketilen leblebi sarı leblebi, beyaz leblebi ve Girit leblebisidir. Bu leblebilere ek olarak çikolatalı, acılı, ballı, susamlı, meyveli, Türk kahveli v.b. gibi türler de bulunur.

 Leblebinin oldukça farklı çeşidi olsa da en faydalı olan hiç şüphesiz sarı leblebidir. Özellikle midesinden rahatsız olanlar için sarı leblebi oldukça önemlidir.

 

Leblebi İlk Ne Zaman Yapıldı?

 

 Leblebinin geçmişinin 700 yılı bulduğu tahmin edilmektedir. İlk leblebiyi 1370 ila 1390 yılları arasında Şeyh Murat Gazi’nin ürettiği düşünülmektedir.

 yüzyılda yaşayan seyyah Evliya Çelebi’nin, İstanbul’da yediği leblebilerden bahsetmesi de dikkat çekici noktalar arasında yer alır.

 

 Leblebinin Faydaları

 

Leblebinin en önemli özelliği kalori ve karbonhidrat oranının düşük ve protein oranının yüksek olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde diyet yapan kişiler için oldukça önemli bir besin kaynağı halini almıştır.

 Leblebinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, içerisinde yüksek oranda lif bulundurmasından ileri gelir. Lif oranının yüksek olması, sindirimi kolaylaştıran etmenlerin de başında gelir. Bu nedenle düzenli olarak leblebi tüketmek sindirimi kolaylaştırır, hazımsızlığın giderilmesinde ve şişkinliğin önlenmesine yardımcı olur.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

+90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade

*Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için SÜRÜM ŞEKERCİSİ - Kuruyemiş , Çikolata ve Lokum (surumsekercisi.com.tr) 'dan yapmış olduğunuz bütün alışverişler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ürünlerimizi doğal ve güvenilir koruyuculu ambalajlarda gönderimini sağlamaktayız.

Kargoda herhangi bir problem yaşandığı takdirde bizimle 5 (beş) gün içinde iletişime geçebilir ve ürünlerimizin değişimini sağlayabilirsiniz.

*Siparişlerinizi Hesabım/İade (Taleplerim) bölümünden hatalı gördüğünüz siparişler hakkında iptal ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

*Ürünlerinizden kaynaklı yaşanan problemlerde bizimle +90 532 442 1926 veya info@surumsekercisi.com.tr adresinden de bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreci ise bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Hafta içi saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

*Cuma saat 14:00’ten ve Cumartesi, Pazar günleri vermiş olduğunuz tüm siparişler, Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir. Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmalarına teslim edilir.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

*Siparişlerinizin ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, kampanya dönemlerinde kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden teslimatların gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SÜRÜM ŞEKERCİSİ BÜSAN PREMİUM

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİİ YUNTES PLAZA KOSGEB CAD. NO:17/A Karatay / KONYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* Cayma hakkının kullanılması, baskılı ve kişiye özel ürünlerde geçerli değildir.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.