Fiyatı Düşünce Haber Ver
Yer Fıstığı Çiğ 1000 Gr

X
Bu ürüne özel %9 indirim

Yer Fıstığı Çiğ 1000 Gr

Ürün Kodu: SRM-K-1011

Bu ürün geçici olarak temin edilmiyor.

Süper Hızlı Gönderi
750 ₺ üzerine ücretsiz kargo
Ücretsiz hediye paketi

Yer Fıstığı 

 

Yer fıstığı dünyada ve ülkemizde oldukça popüler olan bir kuruyemiştir. Baklagillerden çiçekleri döllendikten sonra toprağa gömülerek meyve veren bir tarım bitkisi olma özelliğine sahiptir.

Tek yıllık bir bitki olma özelliğine sahiptir. Dünyada yetişen yer fıstıkları Virginia, Spanish ve Valencia olmak üzere üç grupta incelenir. Ülkemizde genellikle Virginia tipi yer fıstığı yetişir.

Yer fıstığı en çok çerez olarak tüketilse de kullanım alanı da oldukça fazla olan bir kuruyemiştir. Sanayi alanlarda da oldukça sık bir biçimde yer fıstığı kullanılır.

Yer fıstığı balık konserveciliğinde, sabun yapımında, pasta yapımında ve bisküvi yapımında kullanılır. Ayrıca yer fıstığından yağ da üretilir. Yağ çıkarıldıktan sonra geriye kalan posası, yem sektörü için oldukça önemlidir. Bu nedenle hayvan yetiştiriciliğinde de oldukça önemli bir yer tutar.

Yer fıstığının oldukça önemli bir özelliği daha söz konusudur. Tüm baklagillerde olduğu gibi havanın serbest azotunu toprağa bağlar ve kendisinden sonra dikilecek olan bitkiye azor ve organik madde açısından oldukça zengin bir toprak bırakır. Bir çapa bitkisi olan yer fıstığı, bu özelliği sayesinde kendisinden sonra ekilecek olan bitkiye kabartılmış ve yabancı otlardan temizlenmiş bir toprak bırakacaktır. Hasattan sonra oldukça verimli bir toprak bıraktığından iyi bir ekim nöbeti bitkisi olma özelliğini bünyesinde barındırır.

 

Yer Fıstığının Faydaları

 

·         Yer fıstığı yüksek oranda kalori içermesine karşın, herhangi bir kilo alımı yapmaz. Zira yer fıstığının kalorisi direkt olarak enerjiye dönüşür. Bu özelliği ile oldukça nadir bir tür olarak öne çıkar

·         Yer fıstığı potasyum, manganez, magnezyum, bakır, demir ve çinko açısından oldukça zengindir. Bu özellikleri sayesinde vücudun direncini de son derece güçlendirir.

·         Bağışıklığı güçlendirdiği için bununla doğru orantılı olarak da kansere karşı savaşta önemli bir rol üstlenir.

·         Düşük oranda kolesterol içerir ve bu sebeple kalp ve damar hastalıklarına neden olmaz.

·         Doymamış yağ asitleri içerir. Bu nedenle damar tıkanıklığı gibi problemlere neden olmaz.

·         Protein açısından oldukça zengindir. Günlük bir avuç yer fıstığı yendiğinde, günlük protein ihtiyacının %30’u sağlanmış olur.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 532 442 1926

+90 532 442 1926

Ürün hakkında henüz yorum yapılmamış. Aşağıdaki form ile ürün ile ilgili ilk yorumu yapabilirsin.

YENİ YORUM GÖNDER

Alışverişlerinizi güven içinde Kapıda Ödeme, Havale veya 3D Güvenli Online Ödeme seçeneklerinden biri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Paketleme, Kargo ve İade

*Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için SÜRÜM ŞEKERCİSİ - Kuruyemiş , Çikolata ve Lokum (surumsekercisi.com.tr) 'dan yapmış olduğunuz bütün alışverişler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Ürünlerimizi doğal ve güvenilir koruyuculu ambalajlarda gönderimini sağlamaktayız.

Kargoda herhangi bir problem yaşandığı takdirde bizimle 5 (beş) gün içinde iletişime geçebilir ve ürünlerimizin değişimini sağlayabilirsiniz.

*Siparişlerinizi Hesabım/İade (Taleplerim) bölümünden hatalı gördüğünüz siparişler hakkında iptal ve iade talebi oluşturabilirsiniz.

*Ürünlerinizden kaynaklı yaşanan problemlerde bizimle +90 532 442 1926 veya info@surumsekercisi.com.tr adresinden de bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreci ise bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Hafta içi saat 14:00'e kadar vermiş olduğunuz tüm siparişler, aynı gün kargo firmalarına teslim edilmektedir.

*Cuma saat 14:00’ten ve Cumartesi, Pazar günleri vermiş olduğunuz tüm siparişler, Pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilir. Resmi tatillere denk gelen günlerde bir sonraki iş günü kargo firmalarına teslim edilir.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORİJİNAL AMBALAJINDA VE FATURANIN ASLI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA BELİRTİLEN ADRESE GÖNDERİNİZ.

*Siparişlerinizin ön görülen teslimat tarihi mesafeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel günlerde, kampanya dönemlerinde kargolarda yoğunluk oluşabileceğinden teslimatların gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

SÜRÜM ŞEKERCİSİ BÜSAN PREMİUM

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİİ YUNTES PLAZA KOSGEB CAD. NO:17/A Karatay / KONYA

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* Cayma hakkının kullanılması, baskılı ve kişiye özel ürünlerde geçerli değildir.

* İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

* Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

* İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

* İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.